Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Drgania pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Drgania pedału sprzęgła

    Nie znam sprawy dokładnie tylko z rozmowy z kolegą. Dlatego że od momentu zakupu auta minęły 3 miesiące - fakt to nie wada jawna ale z tego co pamiętam, dealer twierdził mniej więcej coś takiego, że lakierowanie mogło nastąpić w okresie pomiędzy zakupem a szkodą, a kolega chyba nie bardzo miał jak udowodnić, że auto przez cały okres użytkowania było nie ruszone. Nie wiem jakie miał możliwości dochodzenia swoich spraw bo nie drążyłem tematu. Generalnie znajomy machnął na to ręką bo samochód kupił na firmę i traktuje samochody jako narzędzie. Ale sam fakt że zakupił auto nowe ale juz lakierowane i że nie uzyskał takiej informacji to skandal.

  • #2
    [O1] Drgania pedału sprzęgła

    Witam kolegów. Podczas gdy jest włączony silnik i nacisne na pedał sprzęgła bardzo delikatnie, czuję drgania - delikatne - tak jakby były przenoszone z silnika. Nie czuć tych drgań na pedale gazu i hamulca, tylko na pedale sprzęgła. Cóż to może byc za cholera ?

    Komentarz


    • #3
      Mam tak od bardzo dawna, nie wiem czy bylo od poczatku jezdzenia auta czy tez nie. Auto ma teraz 140kkm i jezdzi, a jak mialo 40kkm to tez byl taki efekt, wiec raczej tak ma byc :diabelski_usmiech
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        No to Maicroft pocieszyłeś mnie. bo juz myślałem, ze znowu coś się rypie

        Komentarz


        • #5
          przebieg 50k i tez tak mam
          President Johnny II + President Florida/ ML-145
          O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
          OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

          Komentarz


          • #6
            110kkm i jest tak cały czas.Ponoć tak ma być ''aby nie trzymać nogi na pedale sprzęgła''.
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              ja mam przebieg 226 tys i tez tak mam i na pocieszenie u mojego ojca w fabi 2 przebieg 4tys tez tak jest wiec ten typ tak ma!!

              Komentarz


              • #8
                W O2 i 32kkm również coś takiego zaobserwowałem, ASO mówi że jest OK
                Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                Komentarz


                • #9
                  OI 1.9 TDI 43 tys km-mam tak od nowosci.

                  Komentarz


                  • #10
                    U Mnie też tak jest.Na zimnym mocniej.
                    Piszę poprawnie po polsku.
                    Parkujesz? Zdrapujesz!!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Pedał sprz. jest sterowany hydraulicznie.Drgania pedału spowodowane są pulsacją płynu w przewodach od wysprzęglika poprzez pompę sprzęgła do pedału.Wysprzęglik dotyka łapy wyciskowej z umieszczonym na niej łożyskiem a ta sprężyny sprzęgła.Być może bicie sprężyny lub łożyska powodują te drgania ( pulsacje płynu w przewodach) aż do pedału sprzęgła.U mnie w AGR 120000 km raz są drgania pedału a raz nie.Sam nie wiem co jest grane.

                      [ Dodano: Nie 15 Cze, 08 14:42 ]
                      poprawka .sprzęgło a nie pedał.
                      pryncypal

                      Komentarz


                      • #12
                        u mnie też tak jest,ale nic się dzieje podobno (TTTM).

                        Komentarz


                        • #13
                          więc jeśli jest u większości to chyba nic groźnego i tak ma być
                          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Przed kupnem Octaviana robilem przymiarki do Leona, Toledo i Fabii, wszystkie w dieslu i we wszystkich było tak samo... drżący pedał sprzęgła. Przyznam, że to skuteczny sposób, aby oduczyć sie trzymania nogi na sprzęgle
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Rozmawiałem z kolegą który w swojej O1 wymieniał dwumas na zwykłe sprzęgło.Na dwumasie pedał drgał natomiast po wymianie nie ma drgań.Więc problem chyba w elastycznym zawieszeniu sprzęgła w kole zamachowym.
                              Może potwierdzi to ktoś z kolegów mający zwykłe sprzęgło.
                              pryncypal

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam


                                Jeśli drgania są przy nie do końca wciśniętym sprzęgle a ustępują po wciśnięciu do podłogi to jest ok.
                                Jeśli po wciśnięciu do oporu nadal są to winny jest dwumas.

                                Komentarz


                                • #17
                                  No u mnie tez drga a mam nakulane 228 kkm ale w sumie chyba tylko przy puszczaniu sprzegla. przy wcisnietym do podlogi trzymam go tak mocno ze nie drga :lol: , a tak na powaznie to przy podlodze nie drga
                                  EDIT:
                                  U mnie juz nie drga ale caly czas dziala dobrze
                                  Ambiente

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mi to sie dzisiaj wlasnie te drgania ujawnily ale dodatkowo silnik strasznie glosno trzepoce jak daje gazu to drgania i halas znika... co to moze byc???

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X